« Back to News

Junior’s 16/17’s – Summer Draw & Results 2017/18

Date: 13-Oct-17   Round:   1

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Park Eagles  2 6 The Orange Peelers
3 7.30pm Tekkerslovakia  2  7 Wog Boys
1 7.30pm Quim  1  1 Hectic Hubibs
0 BYE V11 Apostles  3  0 BYE
Date: 20-Oct-17 Round:   2

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm The Orange Peelers  4  3 Wog Boys
3 7.30pm Park Eagles  1  2 Hectic Hubibs
1 7.30pm Tekkerslovakia  2  9 V11 Apostles
0 BYE Quim  3  0 BYE
Date: 27-Oct-17 Round:   3

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Wog Boys  5  1 Hectic Hubibs
3 7.30pm The Orange Peelers  1  7 V11 Apostles
1 7.30pm Park Eagles  3  6 Quim
0 BYE Tekkerslovakia  3  0 BYE
Date: 3-Nov-17 Round:   4

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Hectic Hubibs  0  4 V11 Apostles
3 7.30pm Wog Boys  4  3 Quim
1 7.30pm The Orange Peelers  8  1 Tekkerslovakia
0 BYE Park Eagles  3  0 BYE
Date: 10-Nov-17 Round:   5

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm V11 Apostles  5  3 Quim
3 7.30pm Hectic Hubibs  3  1 Tekkerslovakia
1 7.30pm Wog Boys  4  3 Park Eagles
0 BYE The Orange Peelers  3  0 BYE
Date: 17-Nov-17 Round:   6

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Quim  5 0 Tekkerslovakia
3 7.30pm V11 Apostles  2  0 Park Eagles
1 7.30pm Hectic Hubibs  0  7 The Orange Peelers
0 BYE Wog Boys  3  0 BYE
Date: 24-Nov-17 Round:   7

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Tekkerslovakia  1  2 Park Eagles
3 7.30pm Quim  1  4 The Orange Peelers
1 7.30pm V11 Apostles  8  2 Wog Boys
0 BYE Hectic Hubibs  3  0 BYE
Date: 1-Dec-17 Round:   8

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Park Eagles  1  5 The Orange Peelers
3 7.30pm Tekkerslovakia  1  10 Wog Boys
1 7.30pm Quim  4  3 Hectic Hubibs
0 BYE V11 Apostles  3  0 BYE
Date: 8-Dec-17 Round:   9

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm The Orange Peelers  4 1 Wog Boys
3 7.30pm Park Eagles  0  3 Hectic Hubibs
1 7.30pm Tekkerslovakia  3  10 V11 Apostles
0 BYE Quim  3  0 BYE
Date: 15-Dec-17 Round:   10

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Wog Boys Hectic Hubibs
3 7.30pm The Orange Peelers V11 Apostles
1 7.30pm Park Eagles Quim
0 BYE Tekkerslovakia BYE
Date: 22-Dec-17 Round:   11

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Hectic Hubibs V11 Apostles
3 7.30pm Wog Boys Quim
1 7.30pm The Orange Peelers Tekkerslovakia
0 BYE Park Eagles BYE
Date: 2-Feb-18 Round:   12

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm V11 Apostles Quim
3 7.30pm Hectic Hubibs Tekkerslovakia
1 7.30pm Wog Boys Park Eagles
0 BYE The Orange Peelers BYE
Date: 9-Feb-18 Round:   13

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Quim Tekkerslovakia
3 7.30pm V11 Apostles Park Eagles
1 7.30pm Hectic Hubibs The Orange Peelers
0 BYE Wog Boys BYE
Date: 16-Feb-18 Round:   14

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Tekkerslovakia Park Eagles
3 7.30pm Quim The Orange Peelers
1 7.30pm V11 Apostles Wog Boys
0 BYE Hectic Hubibs BYE
Date: 23-Feb-18 Round:   15

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm Park Eagles The Orange Peelers
3 7.30pm Tekkerslovakia Wog Boys
1 7.30pm Quim Hectic Hubibs
0 BYE V11 Apostles BYE
Date: 2-Mar-18 Round:   16

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

2 7.30pm The Orange Peelers Wog Boys
3 7.30pm Park Eagles Hectic Hubibs
1 7.30pm Tekkerslovakia V11 Apostles
0 BYE Quim BYE
Date: 9-Mar-18 Semifinals    

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

TBA TBA TBA TBA
TBA TBA TBA TBA
Date: 16-Mar-18 Final    

COURT

TIME

TEAM

SCORE

TEAM

TBA TBA TBA TBA